Menu

دستور العمل های تهیه ی چای

بر گرفته از کتاب های : توصیه های پزشکی عارفان ، چای، تاریخچه و شیوه های تولید.

چای و رفع سرماخوردگی:

چای سیاه پر رنگ را با عسل شیرین می کنند. برای هر فنجان یک تا دو قاشق چای خوری عسل در نظر گرفته می شود. این چای سرماخوردگی را درمان می کند.

چای صبحانه انگلیسی:

مواد لازم: ۵ قاشق چای خوری چای مخلوط انگلیسی، شیر تازه، شکر.

چای را طبق قوانین طلایی تهیه ی چای با یک لیتر آب جوش به مدت پنج دقیقه دم کنید. بنا به دلخواه مقداری شیر سرد در فنجان بریزید و سپس آن را با چای پر کنید و چایتان را با شکر شیرین کنید.

چای روسی :

مواد لازم: پنج قاشق چای خوری چای مخلوط روسی، آب به میزان حجم سماور، لیمو.

چای سبز چینی:

مواد لازم: ۵ قاشق چای خوری چای سبز چینی، یک لیتر آب.

چای را در قوری ای که قبلا گرم شده بریزید. با آب گرم قوری را پر کنید و بگذارید پنج دقیقه دم بکشد. در کاسه یا پیاله در داری آن را صاف کنید. این چای نوشیدنی مناسب و گوارایی برای مصرف به همراه غذاهای چینی و ژاپنی است.

 

چای ادویه دار هندی:

مواد لازم: ۵ قاشق چای خوری آسام، یک تکه چوب دارچین، یک عدد شکوفه جوز هندی، دو تا سه عدد میخک،‌ نیم لیتر شیر، شکربه مقدار دلخواه.

چای تخم مرغ :

مواد لازم: ۱۴ گرم (حدود شش قاشق چای خوری ) چای آسام از نوع چین دوم، یک لیتر آب، ۴ عدد زرده تخم مرغ‌،‌ ۸۰ گرم شکر.

چای را به روش معمولی به مدت ۳ دقیقه دم کنید. زرده تخم مرغ ها و شکر را آن قدر به هم بزنید تا به شکل کرم در بیاید. این کرم را داخل چای داغ بریزید و مخلوط کنید.

چای در روزهای گرم خنک کننده است:

به قول یکی از دولتمردان چای شناس انگلیسی به نام ویلیام گلاستون هیچ چیزی بهتر از چای داغ انسان را خنک نمی کند و روش تهیه آن به این شرح است. که مشهورترین آن ها، چای داغ با یخ یا چای سرد است که با اضافه کردن تکه های یخ یکباره سرد می شود یا لیوان را از تکه های یخ پر کنید و چای داغ را روی آن بریزید.

شیر چای محصولی از افغانستان:

مواد لازم: یک لیتر آب، یک قاشق چای خوری سرصاف جوش شیرین، ۴ قاشق چای خوری چای سبز چینی، در صوررت تمایل هل، ۵/۱ لیتر شیر، یک پیمانه خامه. و در صورت تمایل علاوه بر هل می توان از زنجبیل یا فلفل استفاده نمود.

آب را بجوشانید و چای و جوش شیرین را به آن اضافه کنید، و بگذارید حدود ده دقیقه بجوشد. وقتی جوشانده به رنگ کوکاکولا در آمد آن را از روی حرارت بردارید و از صافی رد کنید. ظرف دیگری آماده کنید و حدود دو لیتر آب سرد داخل آن بریزید. سپس جوشانده را از ارتفاع زیاد داخل این ظرف بریزید و کم کم ظرف پایینی را بالا بیاورید. این کار را هفت با هشت بار تکرار کنید تا رنگ مایع در نور به رنگ قرمز در بیاید. جوشانده چای را به شیر اضافه کنید که رنگ صورتی روشن زیبایی به دست آید. سپس به آن هل، فلفل یا زنجبیل اضافه و گرمش کنید. خامه را با قاشق روی سطح هر کدام از فنجان ها می ریزند.