Menu

درباره خاصیت چای سبز چه می دانید؟

 

مطالبی که اینجا برایتان نوشتیم جدیدترین یافته های پزشکان درباره چای سبز است. ببینیم این چای از چه بیماریهایی پیش گیری می کند. و خاصیت معجزه آسا بودن این چای درچیست.

بهترین خبر برای ۱۷۰ میلیون نفری که در دنیا به هپاتیت Cمبتلا هستند این است که نوشیدن یک فنجان چای سبز می‌تواند در مقابله با این بیماری بسیار موثر باشد. نوشیدنی‌هایی مثل چای سبز به دلیل داشتن موادی از خانواده فلاونوئیدها از ورود ویروس هپاتیت Cبه سلول‌های کبد جلوگیری می‌کنند. این می‌تواند به بسیاری از بیمارانی که درمان‌های معمول برای آنها موثر نبوده یا در اثر ابتلا به این بیماری نیازمند پیوند کبد هستند و همچنین به افراد مستعد ابتلای مجدد و عود این بیماری کمک کند. البته یادتان باشد که این تنها یکی از چندین خاصیت چای سبز است که به تازگی توسط محققان یافت شده است. پس همین حالا یک قوری چای سبز برای خودتان دم کنید و در ادامه این مطلب را هم که راجع به خواص دیگر این نوشیدنی معجزه‌گر در حیطه سلامت است، بخوانید. 

 آرتروز یا سایر بیماری‌های مفاصل:

بر اساس نتایج یکسری تحقیقات در کانادا نوشیدن یک فنجان چای سبز در روز به سلامت مفاصل کمک کرده و از ابتلا به آرتروز و سایر بیماری‌های مفصلی جلوگیری می‌کند.

اضافه وزن:

نوشیدن یک فنجان چای سبز قبل از ورزش به سوختن چربی‌ها در بدن کمک می‌کند. همچنین مطالعات نشان می‌دهند کافئین هم با آزاد کردن اسیدهای چرب باعث سریع‌تر سوختن چربی در بدن می‌شود. همچنین وجود آنتی‌اکسیدان‌ها همراه با کافئین در چای سبز به کالری‌سوزی کمک می‌کند.

کلسترول و فشارخون بالا:

مطالعات متعدد نشان داده با نوشیدن ۳ فنجان چای سبز می‌توانید کلسترول و فشارخون خود را به میزان زیادی پایین بیاورید.

آلرژی:

بله، اصلا تعجب نکنید دانشمندان ژاپنی به این نتیجه رسیده‌اند که چای سبز به دلیل داشتن ترکیبی به نام EGCG (همان ترکیبی که به درمان هپاتیت Cنیز کمک می‌کند) مانع از بروز آلرژی در مواجهه با مواد آلرژی‌زایی مثل گرده، موی حیوانات و گرد و خاک می‌شود.

بیماری قلبی و سرطان:

مطالعات نشان می‌دهد که چای سبز به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان‌های قوی خطر ابتلا به سرطان‌های ریه، پروستات و پوست، حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد. برای تاثیر بیشتر می‌توانید کمی لیموی تازه به چای سبزتان اضافه کنید. برخلاف تصور بعضی افراد ویتامین Cموجود در لیمو باعث جذب بیشتر آنتی‌اکسیدان‌ها در بدن می‌شود.

منبع: مجله پزشکی دکتر سلام